A frissített vetélkedő kiírása feljebb olvasható!

Trianon emlékezete Vas vármegyében

Széchenyi 2020

Feltöltve: 2021.03.09

2021. March 09. Tuesday - April 10. Saturday

A Vasi Múzeumbarát Egylet 2020-ban, a Nemzeti Összetartozás Éve alkalmából Összenő, ami összetartozik – Trianon emlékezete Vas vármegyében címmel programsorozatot indított.

Vetélkedő szombathelyi középiskolások számára

E programsorozat részeként vetélkedőt hirdetünk a szombathelyi középiskolák 3 fős csapatai számára.

A vetélkedő első két fordulójában egy-egy online feladatlapot oldanak meg a résztvevők. A két feladatlap ismeretanyaga a Vasi Múzeumbarát Egylet honlapján elérhetővé váló 4 örökségpedagógiai foglalkozásra épül. A foglalkozások megjelenésének várható időpontjai: 2021. április 15., május 15., szeptember 1. és október 1.

Az online feladatlapok beküldési határideje:

1. forduló: 2021. június 15.

2. forduló: 2021. október 15.

A harmadik forduló, vagyis a döntő kérdései az online foglalkozások és a  MNL Vas Megyei Levéltárában 2021. március 20-án (online) megnyíló, várhatóan 2021. szeptember 23-ig megtekinthető Túlélni a tragédiát – a trianoni békediktátum következményei Vas vármegyében című emlékkiállításra épülnek. Két tárlatvezetéssel is segítjük a résztvevők felkészülését – lehetőség szerint (a járványhelyzet függvényében) júniusban és/vagy szeptemberben.

A döntő:

Az online feladatlapokat legeredményesebben megoldó 6 csapat jut be a döntőbe és ad számot az első két forduló, illetve a kiállítás megtekintése során szerzett ismeretekről.

Másrészt kreatív, közös munkára is hívjuk a résztvevőket: egy Trianon-témájú vers, prózai szöveg által ihletett úgynevezett szövegtárgy elkészítését és bemutatását kérjük a döntőbe jutott csapatoktól.

Tervezett helyszín és időpont: Berzsenyi Dániel Könyvtár, 2021. november 11.

A jutalom:

Az 1–3. helyezett csapatok értékes jutalomban részesülnek!

A döntőbe jutott minden csapat ajándékot kap!

Jelentkezés és csapatnév:

A vetélkedőre az adott korszakot jól tükröző csapatnévvel (fantázianévvel) az alábbi elektronikus jelentkezési lapon lehet regisztrálni. Határidő:

2021. április 10.

Élményekben és ismeretekben gazdag vetélkedést kívánnak

az együttműködő szervezetek nevében is a szervezők:

Bodó Judit mestertanár

Tóth Kálmán múzeumpedagógus

Szombathely, 2021. március 11.

A vetélkedő a Vasi Múzeumbarát Egylet

Összenő, ami összetartozik – Trianon emlékezete Vas vármegyében című

TOP-7.1.1-16-H-ESZA-2020-01420 azonosító számú projektje keretében a

Széchenyi 2020

pályázati támogatásával valósul meg.

Együttműködő szervezetek:

Berzsenyi Dániel Megyei Hatókörű Városi Könyvtár