Óráról órára

Feltöltve: 2019.10.05

2019. October 16. Wednesday 17:00 óra

A Gyűjtemények gyűjteménye sorozat újabb eseményének vendége: Pfiegler Ármin óragyűjtő. Beszélgetésvezető: Bodó Judit mestertanár, a VMBE elnökségi tagja.
Helyszín: Savaria Múzeum

Pfiegler Ármin

Már kisgyermekként szerettem az órákat, gyűjtői szárnypróbálgatásaim iskolás koromra, körülbelül 2004-re vezethetők vissza. Eleinte jobbára csak a szovjet gyártmányú ébresztők, karórák, faliórák érdekeltek. Az időmérő eszközök iránti szenvedélyem felnőttként is megmaradt, amikor már lehetőségem van komolyabb antik darabok beszerzésére is. Jelenleg körülbelül 100 darabos gyűjteménnyel rendelkezem. – vallja magáról Pfiegler Ármin.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk 2019. október 16-án 17 órakor a Savaria Múzeum előadótermébe!

Szakítson rá időt Ön is! Ráhangolódásként álljon itt Tóth Krisztina Idő, idő, idő című versének részlete:

Gyerekkoromban egyik rokonunknál,

a megözvegyült, flanelinges erdész

szűk lakásában, az ormótlan bútorok közt

magasodott egy kinyitható ajtajú állóóra.

Tele volt belső rekeszekkel,

amitől titokzatosnak, céltalannak

tűnt, akárcsak osztálytársamék udvarán

az üres galambdúc.

Állóóra, mondták a felnőttek komoly arccal,

és mivel évek óta nem járt, azt hittem, méltóságát

a mozdulatlan mutatók adják. Szüleimnek

karórájuk volt, idejük soha.

Vágyni kezdtem távoli időmbe, odaátra,

ahol majd lesz saját

állóórám, amelynek mutatóihoz