Látogatás a kőszegi Szent Jakab-templomban

Feltöltve: 2024.09.04

2024. September 20. Friday 15:30 óra

A sétát vezeti: dr. Pap Ildikó Katalin régész (Szombathelyi Egyházmegye) és Simon Zsófia régész (Kőszegi Városi Múzeum, Könyvtár és Levéltár).
További részletek a cikkben.

Pucheim Katalin sírköve és dongaboltozat a Jurisics-kriptán

Pucheim Katalin sírköve és dongaboltozat a Jurisics-kriptán (fotó: ArchaeoJedi KFT.)

Autóbuszjáratok az Ady térről Kőszegre: 14:40 és 15:10.

Kőszegről Szombathelyre: 17:00 és 17:43.

A részvétel regisztrációhoz kötött, létszám legfeljebb 50 fő.

Kérjük, már ne jelentkezzenek.

A kőszegi Szent Jakab-templom helyreállítását megelőző átfogó kutatás részeként 2022 ősze és 2023 tavasza között zajlott régészeti feltárás. A Nyugat-Dunántúl egyik legjelesebb műemlék épületének múltját faggató szakemberek munkájának eredményeként több száz éve befalazott kripták titkai tárultak fel. Rangos viseletek, értékes aranyleletek, ékszerek, illetve a 13. századi minorita templom maradványai is előkerültek. A templomban jelenleg művészettörténeti és restaurátori kutatások folynak, az ásatási szelvényeket visszatemették. A séta során megismerjük Kőszeg első templomainak történetét, és bepillantást nyerünk egyes későközépkori, koraújkori főúri és polgári családok történetébe.