Kerékpártúra Alsórönöktől Németújvárig

Széchenyi 2020

Feltöltve: 2022.05.10

2022. May 22. Sunday

Szeretettel várunk minden érdeklődőt a Vasi Múzeumbarát Egylet az „Összenő, ami összetartozik – Trianon emlékezete Vas vármegyében” című projektje soron következő kerékpártúrájára.

Kerékpártúra Alsórönöktől Németújvárig

08:45 – Gyülekező a szombathelyi vasútállomáson.

09:06 – Utazás vonattal, kerékpárszállítással Alsórönökre (érkezés: 09:44)

A kerékpártúra tervezett útvonala: Alsórönök – Szent Imre-templom – Borosgödör (Inzenhof) – Felsőmedves (Kleinmürbisch) – Németújvár (Güssing) – Orbánfalu (Urbersdorf) – Strém (Strem) – Pinkamindszent – Horvátnádalja (kb. 38 km).

Szükséges felszerelés: kifogástalan műszaki állapotú kerékpár, inni- és ennivaló, esőkabát, személyi igazolvány, FFP2 maszk. Belépődíj a várba: 7,50., 6., 4 Euro (információ: http://www.burgguessing.info/burg-guessing.htm )

Túravezető: Karáth László.

Jelentkezés: titkar@muzeumbarat.hu e-mail címen.

A kerékpártúra a Vasi Múzeumbarát Egylet Összenő, ami összetartozik – Trianon emlékezete Vas vármegyében című, TOP-7.1.1-16-H-ESZA-2020-01420 azonosítószámú projektje keretében valósul meg.