Kegyeleti séta a Szent Márton utcai temetőben

Feltöltve: 2020.10.22

2020. October 30. Friday 16:30 óra

A Vasi Múzeumbarát Egylet csatlakozva a Berzsenyi Dániel Könyvtár helytörténeti klubja és a Szombathelyi Szépítő Egyesület kezdeményezéséhez Mindenszentek közeledtével kegyeleti sétára hívja a tagtársakat a Szent Márton utcai temetőbe.

Kegyeleti séta a Szent Márton utcai temetőben

A séta során olyan, a város életében egykor fontos szerepet játszó közéleti személyiségek sírjait látogatja meg, akik Szombathely fejlődésében és az egyesületi életben is jelentős tevékenységet fejtettek ki.

Kérünk minden résztvevőt, hozzon magával egy-egy mécsest, hogy a tavalyi évhez hasonlóan, minél több sírnál lobbanhasson fel az emlékezés apró lángja.

A kalauzunk Orbán Róbert helytörténész lesz. Mivel a szépítő egyesület idén ünnepli fennállásának 135 éves évfordulóját, a vezetés Varasdy Károly egykori polgármesternek, a civil szervezet első elnökének síremlékénél kezdődik majd.

Várunk mindenkit, aki szívesen csatlakozik hozzánk és emlékezik velünk a város egykori nagyjaira.

A sétán való részvétel előzetes regisztrációt nem igényel.

A kegyeleti séta időpontja: 2019. október 30.  péntek, 16:30 óra.

Gyülekező a temető bejáratánál 16.15-től folyamatosan.