Jegyezze be naptárába!

2020-01-08

2020.01.07

Az előttünk álló esztendőben összesen legalább öt tucat egyleti programon vehetnek részt a vasi múzeumbarátok. A kínálatban egyebek mellett pódiumbeszélgetések, előadások, filmbemutató, verses-zenés műsor és gyalogtúrák is helyet kaptak.

Évindításként neves „Vas megyei” régészek: Mikse Kálmán báró, Fettich Nándor és Mozsolics Amália munkásságát ismerhetik meg az érdeklődők. A helyismeret bővítésére alkalmas programok ezt követően a szombathelyi 11-es huszárok és a huszárlaktanya történetével, majd interaktív előadás keretében a második világháborúban Szombathelyt ért légitámadások áldozataira emlékezve folytatódnak.

Eseménynaptárunkban ez évben kiemelt helyen szerepelnek a trianoni békediktátum 100. évfordulójával kapcsolatos rendezvények. Előadások, kiállítások, túrák, izgalmas pódiumbeszélgetések formájában idézzük fel a korszak hangulatát, több szempontból vizsgálva a békediktátum helyi, országos és nemzetközi hatásait.

Történeti értékeink megismerése túlmutat a múzeumok falain. Ez év tavaszán a jáki templom régészeti feltárásának eredményeit ismerhetik meg a múzeumbarátok a helyszínen, majd autóbuszos kirándulásokon vehetnek rész. A kínálatban idén is szerepelnek népszerű, hagyományos programjaink: a költészet napi versműsor, a kulturális örökség napok keretében tett látogatás Szergényben, valamint a bécsi múzeumok hosszú éjszakája. A Gabbiano Travellel közös szervezésben induló többnapos utazás sem marad el, amelynek célja ezúttal Eszék és környéke lesz.

Mindezek mellett a szabadba vágyóknak számos túralehetőséget kínál a VME természetjáró csoportja. Az ifjabb múzeumbarátok (vagyis múzeumbogarak) továbbra is péntekenként délután tartják klubfoglalkozásukat. A nyári régésztábor és a szergényi Örökségőr tábor lehetőséget biztosít a tartalmas kikapcsolódásra, játékos ismeretszerzésre.

A részletekért alaposan olvassa el az eseménynaptárt, amelyben természetesen néhány, az ajánlóban nem említett meglepetéssel, frissítő újdonság is található.

Töltse le az eseménynaptárt, s töltse hasznosan, kellemesen az idejét a múzeumbarátokkal!

Letöltöm az eseménynaptárt!