Előadás a trianoni döntés határmenti hatásairól

Feltöltve: 2021.10.08

2021. October 13. Wednesday 17:00 óra

A trianoni döntés következményeiről számos elemzés készült. Arról, hogy a közemberre, az egyes közösségek tagjaira milyen közvetlen vagy közvetett hatása volt az új államhatár meghúzásának, jóval kevesebb szó esik.

Előadás a trianoni döntés határmenti hatásairól

Előadásában dr. Horváth Sándor PhD néprajzkutató (adjunktus, ELTE SEK Szlavisztika Tanszék) ezt a sokféle hatást kívánja érzékeltetni, nyugat-magyarországi példákon keresztül. Kitér a határjelölő jelekre, a vámosokra és a határőrökre, bemutatja a határátlépés feltételeit, a határhúzás következményei között a csempészetet és a kettősbirtokosság jellemzőit, a közellátás és a közigazgatás furcsaságait, ismerteti a közlekedés megváltozott viszonyait.

Helyszín: Savaria Múzeum

Időpont: 2021. október 13. (szerda) 17 óra.

Az előadás a Vasi Múzeumbarát Egylet „Összenő ami összetartozik – Trianon emlékezete Vas vármegyében című, TOP-7.1.1-16-H-ESZA-2020-01420 számú projektje keretében valósul meg.