Utazás Bécsbe, a Múzeumok hosszú éjszakájára

2024. október 5.

Feltöltve: 2024.09.17

2024. October 05. Saturday

A Vasi Múzeumbarát Egylet ez évben ismét megszervezi tagsága, támogatói és szimpatizánsai számára az autóbuszos utat a bécsi Múzeumok hosszú éjszakájára.

Utazás Bécsbe, a Múzeumok hosszú éjszakájára

Szokás szerint különleges élményeket kínáló intézményeket ajánlunk közös megtekintésre. Lehetőség van az ajánlatunktól eltérő, egyéni program összeállítására is, figyelembe véve a visszaindulás időpontját.

Részvételi létszám: 50 fő.
A helylekötés a jelentkezések sorrendjében, a részvételi díj befizetésével történik.
Az autóbuszos utazás díja: 7500 Ft/fő.
Jelentkezési és részvételi díj befizetési határidő: 2024. szeptember 27.
Pénztári ügyintézés: a Savaria Múzeumban hétfőn és szerdán 8:30 és 13:00, kedden és csütörtökön 11:00–16:00 óra közt. Ügyintéző: Morován Tamásné (+36 20 454 7182).

Teljesárú belépőjegy a rendezvényre: 17 €/fő.

Kedvezményes belépőjegy diákok, nyugdíjasok, fogyatékkal élők számára: 14 €/fő.

A 12 év alatti gyermekeknek a belépőjegy díjtalan.

A belépőjegyek megvásárlása Bécsben egyénileg történik.

Érvényes személyi igazolványát, diákigazolványát, kedvezményre jogosító egyéb igazolványát mindenki hozza magával!

Program:

14:00 – Gyülekező a Savaria Múzeum parkolójában (az épület Kisfaludy S. u. felőli oldalán)
14:15 – Indulás

18:00–19:30Hadtörténeti Múzeum
Címszavak a múzeum kínálatából: 30 éves háború, Mária Terézia, Radetzky tábornagy és Ferenc József kora, forradalmak csarnoka, a szarajevói merénylet, az első világháború, tüzérségi és tankcsarnok.

Kb. 20:00–21:00Felső-Belvedere
Savoyai Jenő herceg egykori nyári palotájában nem csak a világ legnagyobb Gustav Klimt-gyűjteményét, valamint Egon Schiele és Oskar Kokoschka műveit lehet megtekinteni, de számos barokk, késő gótikus, impresszionista és biedermeier festményben is gyönyörködhetünk.

Kb. 21:30–22:30Bécsi Akadémiai Képtár
A Schillerplatzon található Akadémia első emeletének kiállítótermében Hieronymus Bosch Utolsó ítélet című oltárképe mellett többek közt Tiziano, Rubens, Rembrandt, Tiepolo és Maulbertsch mesterműveit láthatjuk.

Kb. 23:00–00:00Természettudományi MúzeumA sarki világ átalakulóban
A hat kabinetben és két teremben berendezett időszaki kiállítás az északi-sarki régiókban bekövetkezett éghajlatváltozás hatásait elemzi.

00:30 – Autóbusz indul Szombathelyre
Kb. 02:30 – Visszaérkezés Szombathelyre