Társasjáték, vagy ismeretszerzés?

Múzeumbogár tréning

2012.05.04

Az ifjú tárlatvezetők felkészítésének – múzeumbogár szóhasználattal tréningjének – új eszközeként vetettük be e délutánon a régészeti társasjátékot.

A játéktábla mezői kb. három éve készültek az egyik régésztáborban, a hozzájuk tartozó kérdések és feladatok frissítéséről pedig a szellemi szülők (Tóth Kálmán és Varga Péter) folyamatosan gondoskodnak.
Kellékként többek közt szükség van a Savaria Múzeum kiállításaira, mérőszalagra, nagyítóra, milliméterpapírra. Gyakran előkerül Magyarország autóstérképe, de a feladatmegoldáshoz néha igénybe kell venni a világhálót és a kiállításokban található számítógépes tartalmakat is. Nem meglepő az sem, amikor egy-egy különleges tárgy működését kell bemutatni, vagy egykori rendeltetésére rájönni.
Ezúton is jelezzük, hogy a régészeti társasjáték öröme nem csupán a múzeumbogarak kiváltsága: múzeumi foglalkozás keretében az alsósoktól a középiskolásokig bármely diákcsoport számára izgalmas, szórakoztató ismeretszerzésre nyújt lehetőséget.

Hangszeres próba

Még annyit a végére, hogy e klubdélután menetrendjébe egy újabb családtörténeti tárgyegyüttes megszemlélése és egy hangszeres próba is belefért.