Szeretem – nem szeretem

Múzeumbogár csapatépítés

2012.11.16

A november 16-ai klub a csapatépítő játékok jegyében telt. Tartalmas délutánt töltöttünk együtt, amelynek keretében jobban megismerhettük egymást – és még értékes ismereteket is szereztünk!

Egy 16 részre hajtogatott lap 4–4 rubrikájába olyan dolgokat rajzolt mindenki, amit szeret, és amit nem, a 4–4 másik kockába, pedig ami tetszett a klubfoglalkozások során, és ami nem. A rajzok elkészülte után, két kis körben, egymással szemben megálltunk, majd a szembenállók megpróbálták kitalálni, hogy milyen pozitív, vagy negatív dolgokra gondolt társuk a rajzok elkészítése során. Ezután két kitalálós játék következett. Az elsőben egyikünknek, akit kis időre kiküldtünk a klubszobából, külső tulajdonságok alapján kellett kitalálnia, hogy melyik múzeumbogár klubtagra gondoltak a többiek. A második játékban régészeti műtárgymásolatokkal játszottuk ugyanezt. Így ismerkedtünk meg az újonnan csatlakozó tagokkal és számos, érdekes történettel rendelkező őskori és római kori eszközzel.

Az Isis szentély régészeti ásatása során talált stigilis másolata

A legérdekesebb sztori a strigilishez, a római kori birkózók tisztálkodó eszközéhez kötődött. Ugyanis az október végi zágrábi kirándulás során a Mimara Múzeumban néhányan láthatták azt a másfélszeres életnagyságú bronzszobrot, amelyet Spilt környékén emeltek ki a régészek a tenger mélyéből. Az ifjú birkózót ábrázoló szobor kezeibe félreérthetetlenül beleilleszthető ez az eszköz!