Szabadegyetemi start

…közel félszáz résztvevővel

2013.09.30

2013. szeptember 30-án, az első, bemutatkozó előadással hivatalosan is elindult a Savaria Megyei Hatókörű Városi Múzeum és a Vasi Múzeumbarát Egylet közös, „Múlt jelent jövőt” című szabadegyetemi képzése.

A nyitóeseményen Csapláros Andrea múzeumigazgató köszöntötte a közel félszáz résztvevőt. Örömének adott hangot a képzés létrejöttéért és megköszönte a szervezők munkáját. Ezután Nagy Kriszta, a Vas Megyei Civil Információs Centrum és a Vas Megyei Önkéntes Centrum munkatársa tartott rövid ismertetőt az önkéntességről, annak fogalmáról, törvényi szabályozásáról és alkalmazásáról. Az este további részében Tóth Kálmán, a Vasi Múzeumbarát Egylet titkára, valamint Várnainé Balogh Beáta múzeumpedagógus mutatta be részletesen a szabadegyetemi képzés egyes előadásait, helyszíneit.

Kitárulnak a múzeum kapui

A képzés ősztől egészen jövő év tavaszáig tart, amikor is az önkéntes múzeumbarátok a szakemberek előtt adnak számot tudásukról.

A szabadegyetem tematikája IDE KATTINTVA letölthető.