Osztrák partnerintézmények vezetőinek látogatása

2010.09.24

A Nemzeti Civil Alapprogram támogatásával futó „Civil kapcsolatok a történelem által” (NCA-NK-B-10-B-0200) című projektünk első eseményeként az osztrák együttműködő szervezetek képviselőinek előkészítő látogatására került sor.

A Burgenländische Forschungsgesellschaft Eisenstadt (Burgenlandi Társadalomtudományi Intézet) részéről dr. Gert Tschögl úr, a MuBa – Museum für Baukultur Neutal képviseletében dr. Susanna Steiger-Moser asszony érkezett a projektnyitó eseményre. A Savaria Múzeum Múzeumbogár Klubját Tóth Kálmán múzeumpedagógus mutatta be a vendégeknek, majd Pap Ildikó Katalin régész és Varga Péter tárlatvezető vezetett történelmi sétát a középkori Szombathelyen. A munkaebéd után az Iseum kutatásának eredményeit és a készülő rekonstrukciót Sosztarits Ottó régész ismertette.