Múzsák Kertje

Akcióban a múzeumbogár tárlatvezetők

2013.09.22

Az Európai Kulturális Örökség Napja alkalmából, a Savaria Múzeum épületében és parkjában 14 és 19 óra közt megrendezésre kerülő eseményen, az örökségvédelemre hivatott helyi szervezetekkel együtt, a Vasi Múzeumbarát Egylet is várta az érdeklődőket.

A Vasi Múzeumbogár Klub ifjú tárlatvezetői minden alkalmat megragadtak, hogy megosszák ismereteiket a látogatókkal. A klubhelyiségben ókori és középkori táblás játékokat lehetett tanulni az idegenvezetésben még kevésbé jártas múzeumbogaraktól, vagy frissítő itókát és ízletes sütit lehetett kóstolni. A legnépszerűbb tevékenység mind közül mégis talán a kupakrák-készítés volt.

Hogy mi is a kupakrák és mi fán terem? Az bizony nem más, mint zseníliafonalból, műanyagkupakból és szivacspapírból könnyen összeállítható vidám figura! Nem csoda, hogy ezen a délutánon rendkívüli módon elszaporodott a tárgyalt vízi állatka a múzeumban.

Egy bátor szabadegyetemi jelentkező

A hosszabb távra elfoglaltságot keresők tájékozódhattak a a múzeum és az egylet közösen indítandó szabadegyetemi képzéséről. A legbátrabbak pedig ki is tölthették a regisztrációs lapot, immár formálisan is kinyilvánítva a programokon való részvétel szándékát.