Lange Nacht der Museen - 2013

Éjszakai élmények Bécsben

2013.10.05

Hagyományaihoz híven idén is autóbuszos kirándulást szervezett a Vasi Múzeumbarát Egylet Bécsbe, a Múzeumok hosszú éjszakájára. Közel százan vettek részt a programon, így két autóbusszal indultunk útnak.

A késő délutáni órákban érkeztünk Bécsbe. A jegyek megvásárolása után első állomásunk a Weltmuseum volt, ahol a keleti kultúrákkal, valamint a tánccal foglalkozó tárlatokat lehetett megtekinteni. A Weltmuseumban töltött közel egy óra után folytattuk utunkat, és másodikként a Hofmobiliendepot/Möbelmuseum gyűjteményében időztünk körülbelül másfél órán át. Itt a Habsburg-ház bútorait, festményeit, használati tárgyait állították ki; valamint az időszaki kiállításukban az ötvenes években készült, Erzsébet királynőről szóló filmek kellékeiből válogattak. A kiállítóhely bővelkedett a különböző stíluskorszakok szerint berendezett enteriőrökben, de betekintést nyújtott a modern kor bútor-divatirányzataiba is.

Az este második felében a Römermuseum programján vettünk részt, ahol Vindobona római kori emlékei kerültek kiállításra. A meglátogatott múzeumok közül ez volt a leginteraktívabb: feladatsorral, különböző játékokkal várták a gyermekeket és felnőtteket egyaránt.

Múzeumbarátok a Schatzkammerben

Zárásként a Schatzkammer értékes és elbűvölő gyűjteményét látogattuk meg. A kiállítás több vonalon is kapcsolódik a magyar történelemhez, hiszen itt tekinthető meg az úgynevezett Bocskai-korona, amit Bocskai István 1605-ben kapott I. Ahmed szultántól.
Ezen eseményekkel telt az idei bécsi múzeumi kirándulás, reméljük a jövő évben is újból sikerül megszervezni az utat.