Műhelymunka a Szent Márton Témaparkban

2012.10.19

Úgy is fogalmazhatnánk, hogy elsőként a múzeumbogár klubosok vették birtokba a Martineum Felnőttképző Akadémia udvarán néhány órával korábban felavatott Szent Márton Régészeti Témaparkot.

Műhelymunka a Szent Márton Témaparkban

Az új létesítmény sétaútjának állomásait el?ször Cserga és Kami ismertette néhány szóban. Ezután a Kálvária domb környékének ókori emlékeihez köt?d? öt témakör – városkép és rövid várostörténet, temetkezés, amfiteátrum, fazekasság, Silvanus-kultusz – részletesebb megismerése és megismertetése érdekében lázas munka kezd?dött. A múzeumbogarak párosával dolgozva egy-egy témakör tömör bemutatására vállalkoztak. A sebtében elkészült tudósításokat videóra rögzítettük, hogy a következ? foglalkozásokon megbeszéljük erényeiket és (esetleges) gyengeségeiket.
Ki tudja: a legjobbak talán rövidesen adásba is kerülhetnek egy TV-m?sor keretében…