Múlt jelent jövőt

Szabadegyetemi képzés múzeumbarátoknak és önkénteseknek

2013.09.22

A Savaria Megyei Hatókörű Városi Múzeum a Vasi Múzeumbarát Egylettel együttműködve szabadegyetemi képzést indított azoknak a jó kommunikációs készséggel rendelkező múzeumbarátoknak, akik mélyebben érdeklődnek a múzeumi ismeretátadás iránt, sőt e területen szívesen vállalnának önkéntes munkát is.

A jelentkezők a szakmai felkészítő programokon szerzett tudásukról az elismert szakemberek előtt tartott bemutató tárlatvezetés során adnak számot. Az eredményes „vizsgát” követően önkéntes tárlatvezetőként kapcsolódhatnak be a Savaria Megyei Hatókörű Városi Múzeum tagintézményeinek (Iseum Savariense Régészeti Műhely és Tárház, Járdányi Paulovics István Romkert, Savaria Múzeum, Smidt Múzeum, Szombathelyi Képtár, Vasi Múzeumi Látványtár, Vasi Skanzen) életébe. Önkénteseink kiválaszthatják azt a tagintézményt, amelynek gyűjteményét, kiállításait behatóbban szeretnék megismerni, és amelyben leginkább tevékenykedni kívánnak. A szabadegyetem programjai az alapismereteket tárgyaló közös modulok mellett a választott tagintézményekben fakultatívan valósulnak meg.

Kattintson ide a regisztrációs adatlap kitöltéséhez!

Az adatlap nyomtatott formában is átvehető és kitöltve leadható a Múzsák kertje című rendezvényen a Vasi Múzeumbarát Egylet standján, illetve 2013. szeptember 30-ig a Savaria Múzeum pénztárában.
Jelentkezését várjuk, és örömmel fogadjuk!

Cím:
Savaria Múzeum, 9700 Szombathely, Kisfaludy Sándor utca 9.

Kapcsolattartók:
Várnainé Balogh Beáta múzeumpedagógus
Tóth Kálmán múzeumpedagógus, a Vasi Múzeumbarát Egylet titkára

Információ:
+36 94 501 948; +36 30 97 33 328

A tematika letöltéséhez kattintson IDE!