Ismeretlen civilizációk nyomában

Csapatépítő múzeumbogár klubfoglalkozás

2012.09.21

Mivel az új tanév elején több új taggal bővült a múzeumbogarak csapata, az őszi időszak második klubfoglalkozását teljes egészében a csapatépítésnek szenteltük.

A játékokban szerepet kaptak a „bécsi kártya” lapjai, amelyekkel egyebek mellett összesorsoltuk az is, hogy kik alkossák a délután legérdekesebb játékának csapatait. Az „Ismeretlen civilizáció” címet viselő játék középpontjában egy képzeletbeli közösség állt. A négy csapat tagjai tudományos igényű leírásokat és rajzokat készítettek, hogy végül bemutassák a többieknek egy fantázia szülte törzs vagy népcsoport életterét, viseletét, szokásait és történetét. A Coolluka, Engi és Kr-kr civilizációk múlhatatlan értékű leírásai közül most a legutóbbiét tesszük közzé:

A kr-kr-k lakhelye a Vénusz bolygó. A felszín vulkánjaiból kilövellő kénes gőzökből kinyert anyagokat lélegzik be, ezért vannak testükhöz képest viszonylag nagy orrlyukaik. Hallószerveik hasonló hangtartományba eső rezgéseket érzékelnek, mint a mieink. Zenei kultúrájuk – mely az „őskorban” a kisebb-nagyobb nyílásokon kilövellő gőzök fütyülésének hallgatásában merült ki – mára már rendkívül sokszínű hangszerkészlettel rendelkezik. Muzsikájuk alapja viszont továbbra is a természeti hangok – melyeket képesek irányítani is – fejlett geológiai ismereteik révén, hiszen a felszín alatti barlangrendszerek fontos szerepet játszottak történelmükben. Legrangosabb hangversenytermeik ma is nagy kráterekben nyertek elhelyezést. Kimagasló zenei alkotás nemzeti himnuszuk, melynek szövege:

Túl sok pénzem van hát aerobikoztam.
Pénzmosásból lett a hitelkártya
Utána meg a minimálbér