Archívum

Évi rendes közgyűlés

2013.05.08

Az Egylet 2013. évi rendes közgyűlésén résztvevő 69 egyleti tag elfogadta az Elnökség és az Ellenőrző Bizottság 2012. évi beszámolóját, az előző évi közhasznú tevékenységről szóló beszámolót, a 2013. évi munkatervre és az alapszabály módosítására vonatkozó előterjesztést.

Tóth Kálmán titkár vetített képes beszámolója keretében ismertette az Egylet 2012. évi tevékenységének eredményeit, mutatóit. Elmondta, hogy a taglétszám örvendetes emelkedést mutat: míg a 2012-ben 146, a 2013. évi közgyűlés időpontjában 234 fős tagsággal működött az egylet. A taglétszám jelentős emelkedéséhez főként a Természetjáró Szakosztály megalakása járult hozzá.
A 2012. év folyamán a Vas Megyei Múzeumok Igazgatósága és a Vasi Múzeumbarát Egylet közt 2009-ben megkötött „Feladat ellátási együttműködési megállapodás” keretében 12 fő megváltozott munkaképességű munkavállaló foglalkoztatására került sor. A munkavállalók megtartása, illetve a foglalkoztatottak létszámának emelése érdekében az Egylet 2012 decemberében pályázatot nyújtott be a Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatalhoz. A pályázatot kedvezően bírálták el, így 2013-ban 16 fő megváltozott munkaképességű munkavállaló foglalkoztatására van lehetőség.
A titkár beszámolt a Cáki Pincesor felújítására elnyert pályázat folyamatban lévő munkálatairól. Az MVH „Vidéki örökség megőrzése”, 6 386 776 Ft összegű pályázati támogatásával megvalósuló projekt a Hagyományos Házépítő Kft.-vel kötött megállapodás szerint halad. Az MVH 2013. április 11-én folyósította a zsúpolási munkákra 2012 novemberében kifizetett és elszámolt 4 018 125 Ft összeget. A pincesor felújításáról a TV Szombathely is beszámolt. A harmadik ütemben tervezett felújítási munkálatokat a kivitelező elvégezte, a leporelló és a tájékoztató táblák tartalmának összeállítására, a szövegek megírására dr. Illés Péter és Nagy Endre kaptak felkérést.

Az Egylet ifjúsági szakosztálya, a Vasi Múzeumbogár Klub a 2012. év folyamán 40 alkalommal tartott foglalkozást. Az első félévben a „Családtörténetek” című projekt megvalósításán munkálkodtak a klubtagok. A projekt a Savaria Múzeum dísztermének bejárati folyosóján megrendezett kiállítással zárult. A kiállításkészítés minden munkafolyamatát – a dokumentumok, tárgyak összegyűjtésétől a tudományos feldolgozáson át a megrendezésig – szakemberek irányítása mellett a klubtagok végezték el. 2012. június 25–30. közt 40 résztvevővel került megrendezésre a régésztábor. A tábor programja – amelyben a tárgyalkotó foglalkozásoktól a műhelybeszélgetésekig, a mérethű lakóház felépítésétől a gyalogtúráig számos program szerepelt – a bronzkor tárgyi hagyatékához és a homéroszi eposzokhoz kapcsolódott. Ugyancsak a klub programjába illeszkedett az ifjú tárlatvezetők képzése, akik elsősorban a múzeumok éjszakáján és a Kulturális Örökség Napokon kamatoztatták tudásukat. Emellett ókori játszóház vezetésével kapcsolódtak be a klubtagok a Könyvhét szombathelyi rendezvényébe. A klub valamennyi rendezvényéről fényképes és szöveges tudósítás készült az egyleti honlap számára.
A felnőtt szekció 21 rendezvénnyel járult hozzá Szombathely kulturális életének színesítéséhez. A kétheti rendszerességű programoknak a Savaria Múzeum adott otthont. Két új sorozatot indítottunk „Családtörténetek”, illetve „Rozsdafoltok” címmel. Három alkalommal volt autóbuszos kirándulás (Erdély, Szlovénia, Bécs). Valamennyi rendezvényéről fényképes és szöveges tudósítás készült. A tudósítások az Egylet honlapján tekinthetők meg. Az egyesület vezetősége névében a titkár köszönetet mondott mindazoknak, akik személyi jövedelemadójuk 1%-ának címkézésével segítették a Vasi Múzeumbarát Egylet rendezvény naptárába illeszkedő események megvalósulását.

A titkár beszámolt arról, hogy az Egylet részt vállalt a Martineum Felnőttképző Akadémia udvarán létesített Szent Márton Témapark kivitelezési munkálataiban (598 db műtárgymásolat, kemencerekonstrukció sírrekonstrukciók, tájékoztató táblák és vitrinek elkészítése). Végezetül a titkár az egyesület vezetősége nevében köszönetet mondott mindazoknak, aki önzetlen munkájukkal segítették az egyesület működését, rendezvényeinek megvalósítását. Köszönet illeti a Savaria Múzeum munkatársait, akik a Múzeumbogár Klub foglalkozásait vezették. Keresztes Lászlónét a honlap folyamatos technikai karbantartásáért. Holzmann Klárát a karneváli egyleti csapat szervezéséért, a múzeumi foglalkozásokban való közreműködésért. Kutasi Nikolettát a honlap számára rendszeresen elkészített tudósításokért. Kálmán Györgyöt, a Savaria Múzeum munkatársát, a Tűzvédelmi Szabályzat és a Munkavédelmi Szabályzat díjtalan elkészítéséért. Nagy Endrét a cáki pályázat gondozásában nyújtott segítségéért. Simon Lászlónét, aki évek óta változatlan, jelképesnek tekinthető díjazásért végzi az Egylet könyvelését. Az Egylet munkavállalói közül:
Mártfai Ilona Mártát a pályázatfigyelésért, valamint azért, hogy egyesületünk hírnevét egy nemzetközi képzésen (München) és egy hazai konferencián (Pécs) is öregbítette. Tóth Tamást a megváltozott munkaképességű munkatársak foglalkoztatásával kapcsolatos nehezen tolerálható adminisztratív kötelezettségek teljesítésében nyújtott segítségért. Zöld Ilonát és Varga Pétert akik szabadidejüket nem kímélve vesznek részt az egyleti és múzeumi rendezvények előkészítésében és lebonyolításában. Dr. Szele Györgyit és Pósfay Pétert, az előterjesztésre kerülő alapszabály módosítás előkészítéséért.


Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

Segítsd munkánkat egy megosztással!

Vissza