Archívum

EGY KIRÁNDULÁS KRÓNIKÁJA - 2. rész

A Szepesség / Magas-Tátra / Dunajec műemléki és természeti értékei

2013.08.12

2013. július 1. - A második nap reggelén kissé hűvös, de derült időjárás ígérkezett. A Poprád – Lőcse útvonalon haladva már messziről szemünkbe tűnt a szepescsütörtöki Szent László templom román és barokk elemeket is tartalmazó épülete.

Szepescsütörtök, Zápolya-kápolna

Szerencsére nyitva találtuk a templomot, mert a helybeli asszonyok éppen takarították, díszítették. Így megszemlélhettük a templomhoz a 15. században hozzáépített Zápolya-kápolnát, amely a magyarországi csúcsíves építészet egyik legremekebb alkotása.

Lőcsén a Szent Jakab templom szárnyas oltáraiban gyönyörködtünk, majd a Városháza dísztermében hallgattunk magyar nyelvű tájékoztatót. Különleges élmény volt az elöljárósági épület loggiájáról – Fabricius Antal nézőpontjából – végigpillantani a „Fekete városon”. Lőcsét elhagyva út közben nagyszerű látványt nyújtott a párafellegekből kibontakozó Magastátra.

Lőcse, városháza

Kicsit füstölögve ugyan, de autóbuszunk végül sikeresen felkapaszkodott Ótátrafüredre. A felvonó zsúfoltságáért bőven kárpótolt a Tar-patak festői völgye és az esőzésektől bővizű zuhatag. Innen lementünk a Késmárkra, körbesétáltuk a Thököly-várat, majd az ólublói szállásunkra való visszatérés előtt a szepesbélai Szent Antal templommal zártuk a napi programot.

Képgaléria


A képek nagy méretben történő megtekintéséhez kattintson a kiválasztott képre.


Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

Segítsd munkánkat egy megosztással!

Vissza