Csemete-iskolások napja

Gyümölcsészeti találkozó a Vasi Skanzenben

2013.05.17

A Vasi Skanzenben került sor a 2010-ben telepített gyümölcsfákat örökbefogadó gyermekek találkozójára. Kesselyák Rita gyümölcsfestményeinek kiállítását Ambrus Lajos író, egyesületünk elnöke nyitotta meg.

A Vasi Skanzen fennállásának 40. évfordulójáról megemlékező ünnepi évbe illeszkedően, a Múzeumi Világnap előestéjén, a Savaria Múzeum és a Vasi Múzeumbarát Egylet találkozóra hívta a csemeteiskolás gyermekeket és a pomológia iránt elkötelezett szakembereket, közéleti személyiségeket. A rendezvény egyik célja a 3 évet cseperedett "Csemete-iskolások" és kísérő tanáraik összehívása, a 3 éve telepített fák jelzőtábláinak felavatása és újabb gyümölcsfa-csemeték telepítése volt.

Csemete-iskolások napja

A rendezvény másik célja a régi gyümölcs-tájfajták megőrzését zászlajukra tűző Vas és Zala megyei tündérkertek szakmai találkozója, eszmecseréje volt. Az eseményt gyermekek és előadóművészek közreműködésével kulturális műsor színesítette.

Az időnként meg-megeredő zápor ellenére összejött a múzeumbogár klubosok kedvenc csapatjátéka, a méta is, sőt a mérkőzés végén még a gyümölcsészettel kapcsolatos népi tárgyfelismerő játék vezetője, dr. Horváth Sándor néprajzkutató sem maradt érdeklődők nélkül.

Az esemény részletes programja ITT tekinthető meg.