Családi nap a Romkertben

Rendezvény a Magyar Katolikus Kultúra Napjai keretében

2013.10.12

70 éve nyílt meg Szombathelyen a Járdányi Paulovics István régész nevét viselő Romkert. Az évforduló alkalmából a családoknak kínált tartalmas időtöltést a Savaria Megyei Hatókörű Városi Múzeum és a Vasi Múzeumbarát Egylet.

14 órától a Vasi Múzeumbogár Klub ifjú tárlatvezetői várták romkerti sétára az érdeklődőket - legnagyobbrészt hiába, mert sajnos meglehetősen kis számban érkeztek a látogatók. Tóth Kálmán régésztábor-történeti vetített képes előadásán, 16 órakor és a Vasi Múzeumbogár Klub alkalmi színtársulatának Aranyszamár című színielőadásán is leginkább a rokonok, ismerősök alkották a kis számú, de lelkes közönséget.

Örömteli viszont, hogy a múzeumbogár tárlatvezetők tevékenységéről a Szombathelyi televízió is beszámolt. A tudósítás itt tekinthető meg:

A tárlatvezetők és színészek mellett köszönet illeti a színdarabrendezésért dr. Kalocsainé Magyar Évát és a tárlatvezetők felkészítéséért Varga Péter idegenvezetőt.

Szereplők:
Asinius: Kuti József