A műgyűjtő orvos hagyatéka

Látogatás a Smidt Múzeumban

2012.11.09

A múzeumbogár klub legutóbbi foglalkozásán dr. Smidt Lajos (1903–1975) gyűjteményét tekintettük meg a róla elnevezett múzeumban.

Smidt Lajos érdeklődése a régiségek iránt már 8 éves korában elkezdődött, haláláig 35000 műtárgyat halmozott fel. E hatalmas kollekció egy tizede szerepel ma a Smidt Múzeum kiállításaiban. A gyűjtemény nagyon sokrétű. Megtalálhatók benne őskori használati tárgyak és a világháborúból ránk maradt orvosi műszerek is.

A műgyűjtő orvos hagyatéka

Varga Eleonóra vezetésével nagy vonalakban végigtekintettük ezt a nagyon érdekes és gazdag tárlatot, azután a 16–18. század művészetét bemutató termeket ismertük meg alaposabban. A barokk, empire és biedermeier stílusú tárgyakat felvonultató termeket három-négy fős csoportokban, feladatlap segítségével fedeztük fel. A foglalkozás végén leellenőriztük a megoldásokat és megosztottuk egymással az új ismereteket.

Köszönjük Varga Eleonórának, hogy bepillantást nyerhettünk dr. Smidt Lajos egyedülálló magángyűjteményébe!