A beavatás elkezdődött

Múzeumbogár klubfoglalkozás az Iseum-pedagógiai jegyében

2013.04.12

Kósi Anita múzeum- (jobban mondva Iseum)-pedagógus vezetésével a szentély előtt elhaladó Borostyánkő úton időzve kezdtünk ismerkedni az antik Savaria és az Iseum történetével.

Mivel azt előre tudtuk, hogy a régészeti műhely és tárház új állandó kiállításán kár lenne egy szuszra végiggaloppozni, ezért a tárlat első felével ismerkedtünk tüzetesebben. Felütésként korabeli személyleírások alapján sikerült azonosítani a várostörténetben szerepet játszó császárokat. A játékhoz a hajdani uralkodók mellszobrai szolgáltak tanulmányi segédanyagként. Zárásként - és egyben az első Iseum-látogatás emlékeként - pedig textilfestményt készítettünk sablon (és Anita) segítségével. Az Isis kultuszba történő beavatás a későbbiekben folytatódik majd.