Vers- és zenebarátok karika-kara

Ilyen volt a Papíripari paripa

2017.04.19

Az időjárás is megtréfálta a Vasi Múzeumbarát Egylet nyitott versmondó körének rendezvényét, amikor a tavaszias időt követően egyszeriben télire váltott. A Savaria Múzeum előadó termében szeretettel és jókedvre derítő zenés-verses műsorral fogadták mindazokat, akik a zord,- időjárás ellenére bátorkodtak kimozdulni otthonról.

Szalai András köszöntötte a megjelenteket, megemlékezett Arany János születésének 200. évfordulójáról, majd felkérte Kelemen Zoltánt a Weöres Sándor Színház színművészét - a műsor vendégelőadóját-, hogy szavalja el, Arany János balladáját, A walesi bárdokat, ezzel tisztelegve a költőóriás emléke előtt. A lehengerlő előadás után a Vivace Kamarazenekar csapott húrjaiba Scott Joplin: Entertainment c. zeneművét játszotta. Majd Heltai Jenő, Humorista című költeményét előadva vallott Szalai András egy humor-költő sanyarú -kávéházakkal szegélyezett – sanyarú sorsáról. A programverset követően aztán kortárs és klasszikus magyar lírikusok mutatkoztak be kacagtató, humoros, olykor csípősen gunyoros oldalukról.

Mosolygó vendégek

Arany János kevésbé ismert költeményei mellett, Petőfi Sándor, Kosztolányi, Heltai Jenő, a kortársak közül pedig, Weöres Sándor, Aranyosi Ervin, rímhányó Romhányi és Lackfi János könnyed költeményei szerepeltek a kör előadásában. Az emelkedett hangulatot fűszerezte, hogy a versblokkok között felcsendültek Mozart, Schumann, Bartók, Vivaldi vidám zeneművei is, amiket csellón, zongorán, hegedűn, valamint fuvolán szólaltatott meg a Vivace Kamarazenekar.
Mindazok számára, akik elkeseredtek, mert nem állt módjukban részt venni az előadáson, legközelebb augusztusban a Savaria Karneválon jön még göszmékre ték… akarom írni: lesz rá alkalom.

A műsortervet itt tekintheti meg, kattintson!