Múzeumok társadalmi szerepvállalása

Workshop a Nemzeti Civil Alapprogram pályázati támogatásával.

2011.02.23

A Vasi Múzeumbarát Egylet, valamint a Vas Megyei Múzeumok Igazgatósága a Nemzeti Civil Alapprogramhoz benyújtott nyertes pályázat keretében 2011. február 23-án nemzetközi workshopot szervezett „A múzeumok társadalmi, oktatási szerepvállalása” címmel a Savaria Múzeumban.

Az egész napos programon a határ két oldaláról több mint 20 múzeumbarát szakember és pedagógus vett részt. A konferenciát megnyitó beszédében dr. Nagy Zoltán múzeumigazgató kiemelte, hogy a múzeumok informatikai és pedagógiai szerepe egyre inkább előtérbe kerül. A múzeum legfőbb célként a tudományos munka közművelődési hasznosítását tűzi ki. Mint ahogy Tóth Kálmán, a Vasi Múzeumbarát Egylet titkára csengőszóval szabta meg az előadások időkeretét, úgy mi is az egyes témák leglényegesebb gondolatait röviden gyűjtöttük össze.

Az előadásokról röviden