Lírai érintés

Út lélektől lélekig

Feltöltve: 2018.04.12

2018. April 12. Thursday

Több mint félszáz irodalom- és zenebarátot vonzott a Savaria Múzeum előadótermébe a VMbE nyitott versmondó körének költészet napi műsora.

Kosztolányi Dezső: Egy kézre vágyom című versében így szólítja meg embertársait: „Jó olvasó, ki ülsz a lámpa mellett, / akárcsak én itt, most rád gondolok, / s akármi vagy, versekkel ünnepellek. / Látom fejed, figyelmes homlokod. … Gondolj reám és messze útjainkra / s mondd, ki lehet, aki e verset írta, / ki az a testvér és neki mi fáj?”

Viszonzásul mi, befogadó olvasók költőinket és magát a költészetet immáron 54 éve József Attila születésnapján ünnepeljük. Hagyománnyá vált, hogy a Vasi Múzeumbarát Egylet nyitott versmondó köre évről évre komolyzenével koszorúzott összeállítással készül e jeles alkalomra.

Az Arany-emlékév okán Weöres Sándor: Hódolat Arany Jánosnak című költeményével indult az 50 perces versfolyam, amelynek 6 „tételét” Johann Sebastian Bach G-dúr gordonka szvitje színesítette, Orosz Sándor előadásában. A nyitó zeneszámot, Jean Baptiste Lully „Arietta” című darabját Orosz Sándor és tanítványa, Cserkúti Gábor szólaltatta meg.
A műsorban, amelyet Tóth Kálmán szerkesztett, Áprily Lajos, Babits Mihály, Beney Zsuzsa, Dsida Jenő, Fésűs Éva, Juhász Gyula, Kosztolányi Dezső, Radnóti Miklós, Reményik Sándor, Tóth Árpád, Várnai Zseni és Zelk Zoltán versei hangzottak el.