Karácsonyváró hangulatban

Muzsika, süti és kézműveskedés

2014.12.12

Hihetetlen, hogy az év utolsó összejövetele ilyen hamar elérkezett! Péntekről péntekre fel sem tűnt, hogy repül az idő. Mindenkit áthatott a karácsony közeledtének öröme, ezt érezni is lehetett, hiszen oldott beszélgetés, muzsika és nevetés hangai szűrődtek ki a klubból.

Szabóné Lesch Andi már jó előre gondoskodott róla, hogy a múzeumbogaraknak legyen mit ropogtatniuk, miközben csillogó, hófehér karácsonyfadíszt, vagy színes csillámos csipkés papírdíszt készítenek. Ti szoktatok hagyományos díszeket akasztani a fára? Ne hagyjátok ki! Észre fogjátok venni, hogy mennyi emléket, érzést idéznek fel majd évről évre az ünnep idején ezek az apróságok!

De térjünk vissza a klubbéli történésekhez! Rögtönzött műsor kerekedett: Kami Kanizsai Orsolya és Nádasdy Tamás levelezésének néhány karácsonyi vonatkozását idézte fel a sárvári múzeum legfrissebb hírlevele alapján. Dani és Peti kürtön, illetve tubán adott elő néhány barokk zeneszámot, amelyek felvezetésül szolgáltak Cserga karácsonyi gitáregyvelege előtt. Ha a „műsor” nem is emelkedett a magas művészet szféráiba, mindenki érezte, hogy szívből jövő ajándékot nyújtottak át a szereplők. És kell-e ennél több a szeretet ünnepe előtt?

Minden kedves olvasónknak áldott, békés karácsonyt és boldog újévet kívánunk!