Hova megyünk, bajtársak? – Világnak!

Könyvbemutató a Savaria Múzeumban

Feltöltve: 2018.03.07

2018. October 10. Wednesday 17:00 óra

Az 1956-os forradalom leverése után a mai Szlovéniába irányuló menekülthullámról szóló kétnyelvű tanulmánykötet bemutatójára várjuk az érdeklődőket. A kötetet dr. Kovács Attila szerkesztő ismerteti.

Hova megyünk, bajtársak? – Világnak!

A kiadvány szerkesztője – és egyben egyik szerzője is – dr. Kovács Attila történész, a szlovén Etnikai Kutatóintézet munkatársa. A fotókkal és levéltári adatokkal egyaránt rendkívül gazdagon illusztrált mintegy 250 oldalnyi kiadványt rajta kívül dr. Göncz László történész, a szlovén parlament magyar nemzetiségi képviselője, dr. Bence Lajos irodalomtörténész és a szintén történész végzettségű, s jelenleg a lendvai Magyar Nemzetiségi Művelődési Intézetnél szakmunkatársként dolgozó dobronaki Kolosa Tanja jegyzi még szerzőként.

A kötetet 2018. október 10-én (szerdán) 17.00 órakor, a Savaria Múzeumban dr. Kovács Attila mutatja be.

Szervezők:

Szombathelyi Szlovén Önkormányzat

Pável Ágoston Szlovén Kulturális Egyesület

Vasi Múzeumbarát Egylet

A történelem velünk él, akár akarjuk, akár nem...