Források és lehetőségek egy paraszt család kutatásához

2019.01.28

Mindenkit sok szeretettel várunk 2019. január 30-án (szerdán) 17 órakor a Berzsenyi Dániel Könyvtárba dr. Pál Ferenc levéltáros (MNL Vas Megyei Levéltára) előadására.

Források és lehetőségek egy paraszt család kutatásához

A program a Berzsenyi Dániel Könyvtár helytörténeti klubja által 2018-ban elindított, családkutatást segítő sorozat második etapja lesz. Az előadó arra vállalkozik, hogy bemutassa: egy hétköznapi, parasztcsalád kutatása sem lehetetlen, csak megfelelő helyen kell keresni hozzá. Újabb tanácsokat kaphatnak a résztvevők a már megkezdett kutatásokhoz, tájékozódhatnak a levéltári forrásokról és az egyéb eszközökről, megtudhatják, mi is az oral history és mekkora jelentősége van. Mindezt Pál Ferenc saját családkutatása kapcsán, amely plusz érdekessége lesz a rendezvénynek.