Elismerő oklevél és különdíj

Hősök éve 1956–2016

Feltöltve: 2017.10.18

2017. October 18. Wednesday

Örömmel értesítjük egyesületünk tagságát és minden múzeumbarátot, hogy a múlt év októberében, széleskörű összefogással megvalósított „Hősök éve 1956–2016" című programunk elismerő oklevelet és ezzel együtt a Magyar Vidéki Múzeumok Szövetsége (MVMSZ) által támogatott különdíjat kapott.

A díjátadóra a Szentendrén tartott Országos Múzeumpedagógia Évnyitó keretében, 2017. október 25-én került sor. Az elismerést, amely minden, az eseménysorozat megvalósításában közreműködő vagy ahhoz segédkezet nyújtó, együttműködő szervezetnek és magánszemélynek szól, Bodó Judit és Tóth Kálmán vette át.

Az elhangzott laudáció szerint: "A Magyar Vidéki Múzeumok Szövetsége a különdíjat azért a munkáért adományozza a Vasi Múzeumbarát Egyletnek, mert a pályázó kezdeményező módon bővítette és újraértelmezte a múzeumot segítő társadalmi szervezet szerepét. Az egyesület teljeskörűen megszervezte (azaz elkészítette és menedzselte a pályázatot, majd megtervezte és lebonyolította) az 1956-os emlékév városi múzeumpedagógiai programjait, jelentős segítséget adva ezzel a Savaria Múzeumnak. Kezdeményezésük példaértékű. A bírálók a döntés során kiemelték a célcsoport, a fiatalok megszólításának és megnyerésének fontosságát. Az élő interpretáció, az aktív programok, a városi helyszínek mind a színes, érdekes és élményszerű tudásátadást bizonyították. A program jól alkalmazható más múzeumok számára is, inspiráció arra, hogy kilépjen a múzeum falai közül és megkeresse a kapcsolódási pontokat az intézmény és a városi helyszínek között."
Dr. Vígh Annamária főosztályvezető (EMMI), dr. Cseri Miklós főigazgató (Szabadtéri Néprajzi Múzeum) és a VMbE képviselői a díjátadónMivel az ’56-os városi stafétát ez évben is előre regisztrált diákcsoportok számára rendezzük meg, a program szélesebb körű ismertetésére külön időpontban, 2017. október 18-án, szerdán 17 órakor, a Savaria Múzeumban kerül sor.

Program:

Szombathely, 1956
(Dr. Katona Attila PhD egyetemi docens, ELTE Berzsenyi Dániel Pedagógusképző Kar mb. dékán, intézetigazgató)

Hősök éve 1956–2016 – egy programsorozat tapasztalatai
(Bodó Judit mestertanár, Szombathelyi Műszaki Szakképzési Centrum Puskás Tivadar Fém- és Villamosipari Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma)

Virtuális és élményszerű ismeretszerzés
(Fülöp Gábor informatikus, Vasi Múzeumbarát Egylet)

Élő interpretáció, élő történelem
(Tóth Kálmán múzeumpedagógus, Savaria Múzeum)

A „Hősök éve 1956–2016 – Egy örökségpedagógiai program tapasztalatai” című film bemutatása