Vasi Múzeumbarát Egylet

Képregény a kenyéridolról

KALÁSZ-osok és múzeumbogarak

A múzeumbogár klub ifjú tárlatvetői a szombathelyi KALÁSZ (Katolikus Asszonyok-Lányok Szövetsége) csoport ifjabb és korosabb tagjait kalauzolták a Savaria Múzeum régészeti kiállításában. A tárlatnéző séta után játékos feladatok következtek.

A feszültségoldó, rövid bemutatkozás után Varga Péter egy régészeti tudáselmélyítő vetítés során ismertette szűkebb hazánk őskori leletkincseit. A kiállítás időlabirintusában, az újkőkor, rézkor, bronzkor, vaskor tárgyi hagyatékáról viszont már a múzeumbogár klubtagok beszéltek. Hogy a neolitikum és a rézkor ember alakú szobrocskái, a velemi aranydiadém, a vaskori pecsételők, kelta érmék és fegyverek megragadtak-e a látogatók emlékezetében, arról számítógépes kronológiai feladatok megoldása során adhattak számot.Ám aki azt hitte, hogy ezzel vége a programnak, az nagyot tévedett: az együttműködésre ezután volt csak igazán szükség! A múzeumbogarak számára ismerős volt az a rajzos feladat, amelynek során egymásnak háttal ülve kell egy tárgy képét elmagyarázni a társunknak, aki majd „fantomképet” készít róla. Ám igencsak meglepődtek, amikor fordult a kocka, és nekik kellett illusztrálni és előadni a műtárgyhoz kapcsolódó történtet, amelyet a vendégek közül kisorsolt társuk álmodott papírra. A képzett régészek számára is rejtélyes ún. kenyéridol vélt felhasználásáról például komplett képregény született. Az azonosítatlan rendeltetésű tárgy eszerint lehetett malomkő, eledel, áldozati oltár, bőrdíszmű, vagy akár időgép is.
A foglalkozás után a vendégek és a klubtagok közös eszegetéssel, teázással mélyítették tovább a kialakulóban lévő barátságot. Megígérték egymásnak, hogy lesz folytatás!

Galéria

Nálunk mindig történik valami!

Tudja már ezt 1565 hírlevelünkre feliratkozott ember.
Ha érdekelnek a programjaink, táboraink vagy csak bepillantanál egyletünk mindennapi életébe, érdemes egy kattintással feliratkozni hírlevelünkre.

Iratkozz fel most! »