Akinek szívügye volt a Vasi Múzeumfalu

Idén lenne 90 éves Bárdosi János néprajzkutató

Feltöltve: 2023.04.28

2023. May 09. Tuesday 17:00 óra

A 20. század második felében a Nyugat-Dunántúlon a szabadtéri néprajzi muzeológia egyik megteremtője Bárdosi János (1933–1983) etnográfus volt. Rá emlékezünk a Savaria Múzeumban 2023. május 9-én 17 órakor kezdődő pódiumbeszélgetésen.

Akinek szívügye volt a Vasi Múzeumfalu

Bárdosi János egykori pályatársa, Szilágyi Miklós (1939–2019) etnográfus muzeológus így méltatta őt nekrológjában: „Ugyan miért kért volna megértést, hiszen jól tudta – tudnia kellett: évről évre beszámolt a maga munkájáról a Vas megyei múzeumok értesítőjében, a Savariában –, hogy szülő megyéje néprajzáról tárgygyűjtései, fényképfelvételei, feljegyzései nélkül nem lehet … érvényes igazságokat megfogalmazni. S nyilván azt is tudta, hogy szerte az országban az értő kollégák már a Vasi Múzeumfalu 1973-as megnyitását követően támadt zajos visszhang előtt számon tartották: a Bárdosi-jelentette »egyszemélyes kutatóintézetben« gazdag termés érlelődik.”

Az előadással egybekötött pódiumbeszélgetés résztvevői:

-          Mukicsné Kozár Mária néprajzkutató

-          Dr. Illés Péter PhD etnológus főmuzeológus (Savaria Múzeum)

Narrátor: Tanai Ibolya kommunikációs munkatárs (Savaria Múzeum)

Minden érdeklődőt várunk a Savaria Múzeumba 2023. május 9-én, kedden 17 órakor!