Agyő, 2015!

Így búcsúztatták az óesztendőt a természetjárók

2015.12.29

Az ünnepek asztali örömei közt nem árthat egy kis testmozgás a friss levegőn – vallják túrázóink. Tehát: bakancsot, hátizsákot fel, és irány a város közeli TERMÉSZET! Így van ez rendjén évek óta.

A túra résztvevői – a szokásokhoz híven – a Liget Hotel előtt gyülekeztek, hogy mindenféle zegzugos utakon haladva barangolják be a megyeszékhely nyugati oldalán elterülő kiskertes övezetet. A Parkerdőhöz érve a hátizsákok mélyéből mindenféle földi javak kerültek elő. Évtizedes tapasztalat, hogy a szabad ég alatt, túratársakkal társalogva bizony megjön a zamata azon étkeknek is, amelyekre otthon talán már rá sem tud nézni az ember! Hátha még egy kis óévbúcsúztató, baráti koccintásra szánt pezsgő is pukkan közben!
A testben és lélekben felmelegedett 25 túrázó a Parkerdő „terülj, terülj asztalkáitól” az oladi városrész felé vette az irányt, a kilátó alatt érintette a Dél-dunántúli Kéktúra jelzését, majd a város felé kanyarodva egymást, de különösen a túra vezetőjét, Rábai Pétert, újévi jókívánságokkal elhalmozva vált el egymástól.