A barakkváros foglyai

Filmbemutató az Agora–Savaria Filmszínház nagytermében

Feltöltve: 2018.10.01

2018. November 08. Thursday 18:00 óra

1915 májusában nyílt meg a Vas megyei Nagysimonyi és Ostffyasszonyfa községek határában az Osztrák-Magyar Monarchia egyik legnagyobb, 40–50 ezer fős befogadóképességű első világháborús hadifogolytábora. Az egykori barakkváros létesítményei az elmúlt évszázad során szinte nyomtalanul eltűntek…

A barakkváros foglyai

Boros Ferenc, Horváth Zoltán és Tóth Kálmán dokumentumfilmje, amely a Vasi Múzeumbarát Egylet örökségpedagógiai programjának részeként, az Első Világháborús Centenáriumi Emlékbizottság támogatásával készült el, az ostffyasszonyfai hadifogolytábor történetét mutatja be. A szakértők megszólaltatásával, hagyományőrzők, diákok bevonásával készült, oktatási anyagként is felhasználható alkotás felhívja a közvélemény figyelmét a Nagy Háború ezen, méretei és története folytán egyedülálló létesítményére, fennmaradt emlékei megőrzésének fontosságára.

A vetítést követően Tanai Ibolya szerkesztő (SZTV) rövid pódiumbeszélgetést folytat a film alkotóival.

Tekintse meg az esemény meghívóját!